امروز 31 مرداد 1396

آزمایشگاه‌ها

معرفی کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC)

 

کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC) از جمله تکنیک­های تجزیه­ای شیمی جهت جداسازی، تشخیص و تعیین هر ترکیب در یک مجموعه می­باشد.

HPLC به منظور تولید (به عنوان مثال در طول تولید محصولات دارویی و بیولوژیکی)، قانونی (تشخیص عملکرد داروها در ادرار)، تحقیقاتی (به عنوان مثال جداسازی ترکیبات از کمپلکس پیچیده بیولوژیکی یا تشخیص ترکیبات مشابه از یکدیگر) و دارویی (تشخیص ویتامین D در سرم خون) به‌کار می­رود. هر ترکیب درون ماده موردنظر با سرعت متفاوت با مواد جاذب برهم کنش داده و منجر می­گردد که ترکیبات موجود در ماده مورد نظر با سرعت متفاوتی از هم جدا شوند. در نهایت این اعمال منجر به جداسازی ترکیبات در ماده مورد نظر خواهد شد.

 

مشخصات کلی سیستم Azura Compact HPLC :

این سیستم اساسی‌ترین و مقرون به‌صرفه‌ترین HPLC در میان سیستم‌های آنالیتیکالی در Knauer است (با حداکثر فشار پشتیبانی 400 بار). این سیستم ایزوکراتیک برای طیف وسیعی از برنامه های کاربردی استاندارد، مناسب و قدرتمند است. می­توان آن را از طریق نرم افزار­ها روی موبایل و تبلت کنترل کرد و در هر زمان ماژول­های آن‌را به روزرسانی کرد.

سیستم مورد نظر دارای المنت­های چند منظوره ASM 2.1L هست که از ترکیب بیش از سه مدل المنت با عملکردی واحد در یک فضای واحد، به‌وجود آمده­اند. دگزر(Degasser) روی یک پایه صاف، یک پمپ ایزوکراتیک دقیق با ضربان پایین و یک دتکتور (Detector) با طول موج متغیر UV این سیستم را همراهی می­کند.

پشتیبانی نرم افزاری آن از طریق REG Open Lab و یا REG Clarity انجام می شود و ماژول آن به طور مستقیم توسط صفحه نمایش لمسی آن در دسترس می­باشد. سیستم HPLC دارای دتکتور UV-Vis، ستون: طول 15 سانتی­متر، قطر داخلی 6/4 میلی­متر و ذرات با قطر 5 میكرومتر، و تک پمپ (سیستم گرادیانت: پمپ همزمان چند حلال با غلظت های مختلف) می­باشد.

 

کاربرد دستگاه:

برای شناسایی، جداسازی و تعیین ترکیبات آلی (ویتامین­های محلول در آب، ویتامین­های محلول در چربی، هیدروکربن­های آروماتیک) و ترکیبات دارویی

 

*******************************

کاتالوگ دستگاه را از اینجا دانلود نمائید.

کاتالوگ دستگاه به زبان لاتین را از اینجا دانلود نمائید.

فایل شماره 1 را از اینجا دانلود نمائید.

فایل شماره 2 را از اینجا دانلود نمائید.