امروز 09 آبان 1399

خانه

هسته اولیه رشته مهندسی برق در دانشگاه فسا در سال 1391 پایه ریزی و در همان سال به پذیرش دانشجو در رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی مبادرت شد. با جذب فارغ التحصیلان دکترای برق از دانشگاههای تراز اول ایران و تقویت هرم هیات علمی و همچنین راه اندازی آزمایشگاههای مختلف در سالهای بعد، اکنون این رشته در وضعیت مناسبی جهت پذیرش و آموزش دانشجویان قرار دارد. دانشجویان این رشته در مدت تحصیل علاوه بر آموزش، ضمن بازدید از کارخانجات و مراکز صنعتی با کاربردهای این رشته آشنا می شوند. همچنین زمینه مناسب جهت دانشجویان علاقه مند به انجام پروژه های کاربردی و ارجاع آنها به شرکتهای دانش بنیان و برخی مراکز صنعتی وجود دارد که این امر باعث بهبود و ارتقای آموزش و تحصیل دانشجویان و کاربرد محور شدن این شاخه مهندسی شده است. قابل ذکر است که نمونه هایی از پروژه های ساخته شده در مرحله ثبت اختراع می باشد که این نشان از سطح بالایی پروژه ها و آموزشهای مرتبط با این زمینه است. با توجه به ارائه دروس این رشته به صورت عمیق و غنی هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان فارغ التحصیل این رشته از دانشگاه فسا، در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاههای خوب کشور پذیرفته می شوند. همچنین از دانشجویان فارغ التحصیل، تعدادی در مراکز صنعتی و کارخانه های تولیدی جذب و استخدام شده اند و برخی حتی به راه اندازی شرکتهای دانش بنیان و کارآفرینی اقدام نموده اند که این مایه افتخار و مباهات می باشد.

اعضای هیات علمی گروه مهندسی برق

در حال حاضر گروه مهندسی برق دارای 5 عضو هیات علمی تمام وقت می باشد که سه نفر دارای گرایش کنترل، یک نفر گرایش قدرت و یک نفر گرایش الکترونیک هستند. اساتید گروه از بهترین فارغ التحصیلان دانشگاههای تراز اول ایران هستند که علاوه بر آموزش با کیفیت بالا دارای پژوهشهای علمی و کاربردی ارزشمندی می باشد که می توان به چاپ چندین کتاب و چاپ دهها مقاله علمی در مجلات علمی و کنفرانسهای معتبر و ثبت چندین اختراع اشاره کرد.

امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی گروه مهندسی برق

در حال حاضر کلیه آزمایشگاههای گروه مهندسی برق طراحی، تجهیز و راه اندازی شده اند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارگاه برق - آزمایشگاه ماشینهای الکتریکی – آزمایشگاه کنترل خطی – آزمایشگاه کنترل صنعتی – آزمایشگاه PLC – آزمایشگاه الکترونیک صنعتی – آزمایشگاه مدارهای الکتریکی – آزمایشگاه سیستم دیجیتال 1 و 2