امروز 03 آبان 1399

 

ریاضی در دانشگاه فسا

رشته ریاضی دانشگاه فسا در سال 1385 با هدف فعالیت در زمینه های مختلف آموزش و پ‍‍ژوهش رياضي و كاربردهاي آن در ساير رشته ها تاسیس شد. اين گروه شامل اعضاي هيات علمي در گرايش هاي مختلف رياضي شامل جبر،‌ آناليز، بهينه سازي، گراف و تركيبيات مي باشد كه همگي فارغ التحصيل بهترين دانشگاهاي داخل و خارج از ايران مي باشند. همگام با ساير رشته هاي دانشگاه فسا، دانشجويان و اعضاي هيات علمي رشته رياضيات و كاربردها نيز در راستاي پيشبرد مرزهاي علم به ويژه در اين رشته مادر به فعاليت هاي پژوهشي مي پردازند.

 

گروه رياضي دانشگاه فسا تا كنون فارغ التحصيلان بسياري داشته است كه پس از اتمام مقطع كارشناسي، موفقيت هاي تحصيلي و شغلي خوبي به دست آورده اند. از آن جمله مي توان به قبولي هاي متعدد فارغ التحصيلان رشته رياضي دانشگاه فسا در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري در دانشگاههاي برتر ايران و اشتغال به عنوان مدرس دانشگاه و... و چاپ نتايج پژوهش ها در مجلات شاخص رياضي و ... نام برد.

قابل ذكر است كه با توجه به امكانات و مسافت كمتر اين دانشگاه نسبت به ساير دانشگاههاي دولتي شهرستانهاي استان فارس، اين دانشگاه پس از دانشگاه شيراز و صنعتي شيراز يكي از اولويت هاي متقاضيان به ويژه در فارس و استانهاي همجوار براي تحصيل رشته رياضي مي باشد.