امروز 05 ارديبهشت 1398

افتتاح سه طرح عمرانی در دانشگاه فسا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا در روز یکشنبه یکم اردیبهشت، کتابخانه و خانه فرهنگ علامه دهخدا و مرکز رشد واحدهای فناوری فسا توسط وزیر محترم علوم به بهره برداری رسید. این طرح‌ها شامل کتابخانه و خانه فرهنگ علامه دهخدا به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع با 4 سالن مطالعه دختران و پسران، مطالعه آزاد و کافه کتاب، مخزن کتاب ۲۰ هزار جلدی و ۱۰ اتاق است که با اعتبار ۲5 میلیارد ریال و نیز مرکز رشد واحدهای فناوری فسا به مساحت ۲۰۰ متر مربع بهره برداری رسیدو با بهره برداری از این پروژه‌ها بیش از ۲ هزار متر مربع به فضای ...

دانشگاه فسا در بین دانشگاههای برتر دنیا قرار گرفت

براساس اعلام "تایمز" (معتبرترین سیستم رتبه بندی بین المللی دانشگاهها)، دانشگاه فسا برای اولین بار و به عنوان اولین و تنها دانشگاه نوپای کشور در ۵ شاخص عملکردی در بین دانشگاههای برتر دنیا در زمینه تاثیرگذاری قرار گرفت.

بدین ترتیب، دانشگاه فسا در شاخصهای "کیفیت آموزش"، "تساوی جنسیتی" و "سلامت در رتبه" +۳۰۱ و در شاخصهای "مدیریت سبز" و " تولید و مصرف مسوولانه " در رتبه +۲۰۱ بهترین دانشگاههای دنیا در سال ۲۰۱۹ رده بندی گردید.

شایان ذکر است که حدود ۱۲ دانشگاه دیگر از ایران در این رتبه بندی قرار گرفته اند.

بازدید معاون حقوقی وامورمجلس وزارت علوم از دانشگاه فسا

معاون حقوقی و امورمجلس وزارت علوم: دانشگاه معتبری همچون فسا، قابل انحلال و ادغام نیست. به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا در روز چهارشنبه 22 اسفند معاون حقوقی وامورمجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه فسا بازدید نمودند. این برنامه با حضور امام جمعه فسا، نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار ویژه فسا، هیات رییسه دانشگاه و دیگر مسئولین شهرستان در تالار شیخ روزبهان دانشگاه برگزارشد. در این مراسم جناب آقای دکتر اژدری ریاست محترم دانشگاه ضمن عرض خیرمقدم به مسئولین، بر ماموریت فرهنگی دانشگاه و لزوم برقراری ارتباط با جامعه تاکید کردند و از اعضای ...

مصوبه هیات امنای دانشگاه صنعتی شیراز در مورد حفظ دانشکده کشاورزی دانشگاه فسا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا، طی جلسه مورخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ هیات امنای دانشگاه صنعتی شیراز، کلیپ معرفی دانشگاه فسا برای اعضای هیات امنا پخش شد و ریاست محترم دانشگاه فسا، آقای دکتر اژدری، توضیحاتی در خصوص شاخصهای توسعه ای دانشگاه ارائه کردند. جناب آقای دکتر عبدالرضا باقری، ریاست محترم هیاتهای امنا و قائم مقام محترم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواستار تلاش دانشگاهها در جهت مهارت افزایی دانشجویان و افزایش اشتغالپذیری فارغ التحصیلان دانشگاههای عضو هیات امنا شدند. همچنین، با توجه به توضیحات ارائه شده در مورد روند رشد و توسعه دانشگاه فسا، جناب آقای دکتر باقری پیشنهاد دادند ...

مصاحبه با معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه

با سلام و عرض ادب خدمت جناب آقای دکتر محبی معاون محترم دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فسا و نیز تشکر از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید: 1-لطفا خودتان را معرفی کنید و در صورت صلاحدید شرح کوتاهی از سن، شهرتولد، رشته تحصیلی و ... را بیان نمایید. با سلام و احترام. محمد مهدی محبی هستم. متولد 1358، فسایی و رشته تحصیلی بنده عمران گرایش ژئوتکنیک است. 2- سابقه تدریس و حضور و فعالیت در معاونت دانشجویی و فرهنگی را بیان کنید. بنده از سال 1388 با مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه فسا جذب شدم. پس از چند ترم تدریس( همراه ...

برگزاری سمینار داستان زندگی یک کارآفرین در دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا در روز دوشنبه 5 آذر مرکز نوآوری دانشگاه ، سمینار کارآفرینی با موضوع داستان زندگی یک کار آفرین در دانشگاه برگزار کرد.

خانم دکتر پورمحمدی رییس مرکز نوآوری دانشگاه، هدف از برگزاری این سمینار را ایجاد انگیزه در جهت فرایند خوداشتغالی و آشنایی دانشجویان با مفاهیم کارآفرینی عنوان نمود .

در این سمینار، که با حضور بیش از 80 نفر از اساتید و دانشجویان برگزار گردید، کارآفرین نمونه ی کشوری جناب آقای مهندس مرتضی نصیری، به ارائه رمز و راز های موفقیت، موانع و چالش ها، ساز و کارها و فرایندهای کارآفرینی پرداخت.

ارجاع بیش از 150 مورد به مقاله دکتر عابدی عضو هیات علمی دانشگاه فسا

دکتر الهه عابدی عضو هیات علمی دانشگاه فسا و دکتر محمد علی سحری عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران مقاله ای با عنوان منابع اسیدهای چرب چند غیر اشباع بلند زنجیره و بررسی خصوصیات تغذیه ای و عملکرد ی آنها در سال 2014 در مجله Food science & Nutrition به چاپ رساندند که این مقاله تا کنون 152 ارجاع را به خود اختصاص داده است و به دلیل ارجاع فراوان به این مقاله، پیام تبریک از طرف ادیتورژرنال به نویسندگان ارسال شد.

برگزاری همایش نقش علوم پایه در آموزش عالی در دانشگاه فسا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا اولین همایش منطقه‌ای "نقش علوم پایه در آموزش عالی" با هدف بیان و ریشه یابی چالش­های پیش رو و ارائه راهکار‌هایی در جهت کاهش بی انگیزگی دانش آموزان و دانشجویان نسبت به علوم پایه در تاریخ 13 تیر ماه 1397 در دانشگاه فسا برگزار شد. جناب آقای دکتر اژدری ریاست محترم دانشگاه فسا هدف از برگزاری این همایش علمی را عرضه و ارائه برنامه و محتوای سند راهبردی توسعه علوم پایه و هم افزایی ظرفیت های ملی در جهت توسعه و پیشرفت علوم پایه بیان کردند. ایشان در ادامه افزودند:هدف اصلی این همایش پیشبرد علوم پایه ...

برگزاری کارگاه ارتباط موثر استاد و دانشجو در دانشگاه

 

IMG-20180620-WA0003

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا در روز دوشنبه 28 خرداد 97 کارگاه یک روزه با عنوان "ارتباط موثر استاد و دانشجو" ویژه کلیه اساتید هیئت علمی و حق التدریس توسط دفتر نظارت و ارزیابی در سالن اجتماعات شهید دکتر مصطفی چمران در دانشکده مهندسی برگزار گردید. این کارگاه توسط جناب آقای دکترمحمد حسین اجاقی مسئول واحد بهداشت و روان دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار و با استقبال خوبی به پایان رسید.

 

IMG 20180620 WA0002

برگزاری مراسم گرامیداشت مقام استاد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا مراسم ویژه گرامیداشت مقام استاد در تالار فرهنگیان شهرستان فسا برگزار گردید.

در این مراسم که با حضور اعضای محترم هیات رییسه ، اساتید دانشگاه به همراه خانواده هایشان و در فضایی صمیمی برگزارشد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری  و اجرای برنامه های متنوع، از اساتید دانشگاه تقدیر و تشکر بعمل آمد.

پخش کلیپ،اجرای موسیقی زنده و ضیافت شام از برنامه های این مراسم بود.