امروز 01 مرداد 1398

“بسم الله الرحمن الرحیم”

بسیج، شجره ی طیبه و درخت تنومند و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد. امام خمینی(ره)

هفته بسيج، بزرگ‏داشت جان‏فشانى‏هايى است كه براى سربلندى اين سرزمين صورت گرفته است. بسيج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص است كه با ظهور اسلام تولد يافته و با هدایت ائمه طاهرین علیهم السلام رشد كرده است. هوشمندی عارفانه حضرت امام خمينى رضوان ‏الله علیه و عدالت‏خواهى ميليون‏ها انسان باايمان، تبلور دوباره بسيج در عصر حاضر بود (خدا بود و دیگر هیچ).

در پرتو اين تفكر، بسيج خود را حزبى سياسى يا گروهى نظامى يا اقتصادى نمى‏داند. بسيج، حاصل فهم همگانى مردم از نيكى‏هاست كه يكايك آنها نقش حساسى در اجراى آن بر عهده دارند. هر كس با توانايى‏هاى خود، نيرويى از بسيج است كه براى رساندن مملكت به جايگاه حقيقى و آرمانى‏اش تلاش مى‏كند.

جوانان، نسلى سرشار از آمادگى براى كارهاى بزرگند و استعداد هر تحولى را دارند و بسيج، از پيشروترين گروه‏هايى است كه توانسته جوانان فراوانى را سازمان‏دهى كند. جوانانى كه تمام نيرو و احساس خويش را براى رسيدن به اهداف بسيج، هديه آورده و مسئوليت‏هاى گوناگون را بر دوش گرفته‏اند.به فرموده مقام معظم رهبرى: «امروز ـ بحمداللّه‏ ـ جوانان ما از قشرهاى مختلف در بسيج احساس حيات و نشاط مى‏كنند».

اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج به بسیجیان بصیر و دریادل، یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و سال‌های جنگ تحمیلی به ویژه شهدای بسیجی را گرامی‌ می‌دارم.

مجاهدت ها و رشادت های بسیجیان را ارج می نهیم و از خدای قادر منان می خواهیم که ما را بسیجی زنده بدارد، بسیجی بمیراند و با بسیجیان محشورمان گرداند.

دکتر محمد مهدی مقیمی

رییس دانشگاه فسا