امروز 28 مهر 1397

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا در روز شنبه 22 اردیبهشت 97 ساختمان دانشکده علوم پایه دانشگاه فسا افتتاح گردید.

این مراسم در دهه سرآمدی آموزش و با حضور مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش وزارت علوم، ریاست و معاونین دانشگاه فسا ، نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار ویژه فسا، ، روسا و مسئولین ادارات شهرستان فسا و اساتید و دانشجویان دانشگاه در تالار شیخ روزبهان فسایی

دانشکده علوم پایه برگزار شد.

 

aaaa

ساخت و تجهیز دانشکده علوم پایه دانشگاه فسا در مدت 7 ماه و با مساحت 5020 متر مربع، هزینه کرد 74 میلیارد ریال، 16 کلاس درس، 7 آزمایشگاه تخصصی، 40اتاق هیات علمی، 2 سالن اجتماعات، یک سالن کنفرانس و 2 کارگاه کامپیوتر انجام پذیرفت.

 

در این مراسم جناب آقای دکتر اژدری ریاست محترم دانشگاه ضمن عرض خیرمقدم، از مزایای ساختمان دانشکده علوم پایه سخن گفتند. ایشان اضافه کردند که ساختمان مزبور در مدت زمان بسیار کوتاهی و با مدیریت پروژه برنامه ریزی شده و دقیق ساخته شده است و فضای موجود در دانشکده بصورت بهینه ای طراحی شده اند.

دکتر اژدری افزودند: هزینه صرف شده برای اجرای پروژه حاضر در مقایسه با ساختمانهای مشابه همراه با صرفه جویی قابل ملاحظه بوده است. در عین حال، تمام مراحل ساخت با دقت فراوان طراحی و اجرا شده است. ایشان با اشاره به مسیر رشد و توسعه دانشگاه فسا در سالهای اخیر، هدف نهایی دانشگاه را تبدیل شدن به یک موسسه کارآفرین و ماموریت محور دانستند و در پایان از همه دست اندرکاران ساخت و تجهیز ساختمان علوم پایه قدردانی و تشکر نمودند.

002

 

جناب آقای دکتر آهنچیان مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش وزارت علوم در ادامه مراسم گفتند: دانشگاه دولتی فسا در حال توسعه است و این دانشگاه می تواند بالاتر از قالب های موجود حرکت کند .ایشان دانشگاه فسا را الگویی برای دانشگاههای نوپا دانستند و ابراز امیدواری کردند که در نهایت این موسسه به یک دانشگاه صاحب سبک و بسیار موثر در کشور تبدیل گردد.

bbbb

در ادامه مراسم آقای دکتر جمالی نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: دانشگاه،زمانی می تواند در عرصه جامعه موفق باشد که در مسیر کیفی سازی حرکت کند و دانشجوی تک بعدی تربیت ننماید. وی از زحمات مسوولین دانشگاه فسا در سالهای اخیر سپاسگزاری نمود و از ساختمان دانشکده علوم پایه تمجید کرد.

cccc

آقای مهندس کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه فسا سخنران بعدی این مراسم گفت باید از قابلیت و ظرفیت دانشگاه دولتی فسا با وجود رشته‌های تخصصی در بخش کشاورزی و مهندسی در جهت ایجاد فرصت های کار آفرینی و اشتغال و بهبود شرایط تولید و بهره وری و حرکت در مسیر توسعه ای پایدار و زیر ساختی استفاده کرد .

dddd

پخش کلیپ های معرفی دانشگاه و روند تکمیل ساختمان علوم پایه، تقدیر از دست اندرکاران ساخت ساختمان دانشکده علوم پایه و بازدید از بخشهای مختلف دانشکده علوم پایه منجمله سالن اجتماعات، کلاسها، آزمایشگاهها و کارگاهها از دیگر برنامه های این مراسم بود.

  

 

ggggeeee

پس از مراسم افتتاح، نشست خبری با حضور مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش وزارت علوم، نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی و ریاست دانشگاه فسا و جمعی از خبرنگاران شهرستان و استان در سالن کنفرانس دکتر محمود حسابی برگزار گردید و مسئولین محترم به سوالات خبرنگاران پاسخ گفتند.

ffff

 

 

 

 

 

 

 

-------