امروز 28 دی 1398

ارتقاء مرتبه علمی دکتر مهدی بهرامی به دانشیاری

آقای دکتر مهدی بهرامی، عضو هیات علمی گروه مهندسی آب دانشگاه فسا با تایید هیات ممیزه دانشگاه شیراز به دانشیاری ارتقا یافت.

روابط عمومی دانشگاه فسا این رویداد خوشایند را به ایشان و جامعه دانشگاهی فسا تبریک و تهنیت عرض می نماید.

پیام تسلیت وزیر علوم در پی شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی

بسم رب الشهداء و الصدیقین "شهادت هنر مردان خداست" شهادت سردار بزرگ جهان اسلام و جهادگر خستگی ناپذیر جبهه مقاومت، پاسدار حریم عزت، شرافت انسانیت، علمدار هیبت‌آفرین و استکبارستیز جهان و مدافع سرافراز مظلومان عالم، عصاره شهامت، شجاعت، درایت و عطوفت، شهید والا مقام حاج قاسم سلیمانی را به عموم دوستداران و عاشقان ولایت و امامت در اقصی نقاط عالم، خصوصاً مقام معظم رهبری، ملت قهرمان ایران و هم‌رزمان آن شهید بزرگوار تسلیت عرض می‌نمایم. اینجانب ضمن محکوم کردن این جنایت ددمنشانه و ترور وحشیانه، یقین دارم پرچمی که سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدشان در حمایت از مظلومان و مبارزه با ...

افتتاح تصفیه خانه مرکزی، رستوران مکمل و مرکز تندرستی دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا در روز چهارشنبه 11 دی، تصفیه خانه مرکزی، رستوران مکمل و مرکز مشاوره و تندرستی دانشگاه فسا با حضوراعضای هیات رییسه دانشگاه و مسئولین شهرستان افتتاح شد.

3 طرح تصفیه خانه مرکزی با 40 متر مکعب ظرفیت تصفیه در روز و 60 متر مکعب ظرفیت ذخیره و هزینه 5/5 میلیارد ریال، رستوران مکمل با ظرفیت 50 نفر و مرکز مشاوره و تندرستی به مساحت 50 متر مربع و هزینه 200 میلیون ریال افتتاح گردید.

003

 

004

 

005

 

006

تجلیل از پژوهشگران برتر شهرستان فسا در دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا در روز شنبه 7 دی، مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر شهرستان فسا با حضور امام جمعه محترم، ریاست محترم دانشگاه ، روسا و پژوهشگران برتر ادارات، دانشگاههای پزشکی، پیام نور، آزاد، آموزش و پرورش، صنعت، معدن،تجارت، فنی حرفه ای، مرکز رشد و نیز اساتید و دانشجویان، در تالار شیخ روزبهان دانشگاه برگزار گردید. در این مراسم جناب آقای دکتر اژدری ریاست محترم دانشگاه، ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین، چنین بیان داشتند که بهترین زمان برای شکل پذیری ساختار ذهنی انسان، سنین بین 18 تا 21 سالگی است و در این فاصله زمانی است که می ...

انتصاب دکتر الهه عابدی به عنوان عضو شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت استان فارس

متن پیام تبریک ریاست دانشگاه فسا به مناسبت انتصاب خانم دکتر الهه عابدی به شرح ذیل می باشد:

سرکار خانم دکتر الهه عابدی

انتخاب و انتصاب شایسته شما از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان عضو شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت استان فارس را تبریک عرض میکنم. تجارب سرکار عالی در توسعه روشهای تدریس نوین در آموزش عالی، منجر به حضور تاثیرگذار شما در شورای مذکور خواهد شد.

 

دکتر محسن اژدری

ریاست دانشگاه فسا

برگزاری نشست شرکت های فناور برتر آسیا وافتتاح کافه ایده در دانشگاه فسا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا در روز یکشنبه 24 آذر، به مناسبت هفته پژوهش، نشست شرکت های فناور برتر آسیا وافتتاح کافه ایده با حضور فناوران برتر آسیا و نیز بازدید از شرکت های مرکز رشد فسا توسط این عزیزان انجام گرفت. جناب مهندس اسدسنگابی مدیر عامل شرکت آریا نانوسیز از پارک علم و فناوری فارس، مهندس امرالهی مدیر عامل شرکت برج و بارو، از پارک علم و فناوری فارس، دکتر سعید سامانی مدیر عامل شرکت بهین آب زنده رود از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، و مهندس پورحسینی مدیر عامل شرکت پیشران زمهریر آسمان از شهرک علمی و ...

برگزاری سمینار تنش آبی و استفاده مجدد از منابع آب در دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا در روز دوشنبه 25 آذر، به مناسبت هفته پژوهش، سمیناری با عنوان "تنش آبی و استفاده مجدد از منابع آب" با سخنرانی جناب آقای دکتر مسعود نوشادی استاد بخش علوم و مهندسی آب دانشگاه شیراز در سالن دکتر میرزاخانی دانشگاه برگزار گردید.

در این سمینار ابتدا وضعیت بحرانی منابع آب در کشور مورد بحث قرار گرفت و سپس در مورد راهکارهای مدیریت این وضعیت بحرانی به منظور حداقل کردن آسیب های مربوطه در بخش های کشاورزی، صنعت، شرب و محیط زیست با رویکرد استفاده مجدد از منابع آب بررسی شد.

برگزاری سمینارپژوهشی آخرین یافته ها در زمینه بهسازی خاک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا در روز دوشنبه 25 آذر، مناسبت هفته پژوهش، سمینار پژوهشی یک روزه با عنوان "آخرین یافته­ ها در زمینه بهسازی خاک" توسط گروه ارتباط با صنعت دانشگاه در تالار شیخ روزبهان فسایی این دانشگاه برگزار گردید. در این سمینار اعضای هیات علمی دانشگاههای فسا، شیراز، صنعتی شیراز و آزاد اسلامی مرودشت به ایراد سخنرانی درباره آخرین یافته­ های خود در زمینه­ های مختلف پژوهشی مرتبط با بهسازی خاک پرداختند. از جمله موضوعات بحث شده در این سمینار می­توان به نتایج پژوهش درباره ژئوسینتتیکها در مسلح سازی خاک، مصالح دور ریز ساختمانی در بهبود رفتار ...

برگزاری سمینار ساده ترین نگاه به آنالیزفوریه در دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا در روز شنبه 23 آذر، به مناسبت هفته پژوهش ، سمینار ریاضی با عنوان ساده ترین نگاه به آنالیزفوریه ، با همت گروه ریاضی دانشگاه برگزار شد.

این سمینار با حضور اساتید ودانشجویان و با هدف آشنایی دانشجویان رشته های مختلف با جنبه های کاربردی ریاضیات به ویژه آنالیز ریاضی در زندگی و نقش آن در پیشرفت های بشر برگزار گردید.

دکتر محسن خالقی استادیار گروه ریاضی در این سمینار با تاکید بر اهمیت دانشگاه نسل سوم در شرایط فعلی، بر تلاش بر کارآفرینی در رشته ریاضی و جنبه های مختلف آن توضیحاتی ارائه نمود.

برگزاری ویژه برنامه روز دانشگاه باز در دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا در روز شنبه 23 آذر به مناسبت هفته پژوهش، دانش آموزان شهرستان فسا در مقطع دوازدهم از رشته های علوم تجربی و ریاضی در قالب روز دانشگاه باز ( (university open day ضمن حضور در جلسه ای با سخنرانی سرکار خانم دکتر هاشمی معاون آموزشی، پژوهشی دانشگاه و آشنایی با امکانات و دانشکده ها و رشته های دانشگاه از آزمایشگاههای فیزیک، صنایع غذایی، مکانیک خاک، محیط زیست و ریزپردازنده بازدید نمودند.