پیام رییس دانشگاه فسا به مناسبت روز معلم

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۴ کد : ۱۱۴ اخبار
تعداد بازدید:۵۷۸
پیام رییس دانشگاه فسا به مناسبت روز معلم

بسم الله الرحمن الرحیم

اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ- اقْرَأْ وَ رَبُّکَ الْأَکْرَمُ- الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ

بی‌شک همت تلاشگران گمنام عرصه تعلیم و تربیت یعنی استادان فرهیخته و معلمان عالی‌قدر نقش مهمی در دانایی، شکوفایی و تعالی جامعه و فراهم کردن شرایط لازم و بستر مناسب برای تکوین حیات طیبه انسانی دارد.

اساتید دانشگاه به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه کشور، نقش بی بدیلی در تحقق اقتصاد دانش محور دارند. آمیختن علم و عمل و آراستن تحصیل به فضایل اخلاقی و تهذیب، میسر نیست مگر به همت استادان و معلمان دانشمند و از خود گذشته.

بدون تردید اعتلای فرهنگ و اندیشه ایران اسلامی در گرو تلاش هدفمند معلمان و اساتیدی است که در ترویج دانش و بینش همانند استاد شهید اهتمام می ورزند و از همین روست که نام و جایگاه والای معلم در فرهنگ ما همواره با قداست و احترام همراه بوده است.

تقارن سالروز شهادت استاد مطهری با روز معلم، فرصت ارزشمندی است تا از میراث ارزشمند این معلم اخلاق و آموزگار تعلیم و تربیت بهره بیشتری بگیریم و ضمن احترام، تکریم و تجلیل از مقام شامخ معلمان و استادان به یاد داشته باشیم که عرصه آموزش و تربیت آینده سازان کشور با همت، فداکاری و مسئولیت‌پذیری این عزیزان میسر شده است و تعالی فرزندان این مرز و بوم به دست توانای این قشر مجاهد امکان پذیر می شود.

دستاوردهای برجسته ایران اسلامی در زمینه‌های مختلف علمی، حاکی از نقش برجسته اساتید در جایگاه بین‌المللی کشور است و حفظ این دستاوردها، مستلزم تقویت جایگاه این قشر است. بنابراین حفظ شان و منزلت این قشر وظیفه همگانی است و هرگونه تزلزل در آن هزینه سنگینی بر کشور تحمیل می‌کند.

اینجانب ضمن ارج نهادن به مقام شامخ استاد شهید مرتضی مطهری، فرارسیدن هفته معلم را خدمت همه معلمان و اساتید فرهیخته و فرهنگ آفرین کشور خصوصاً اساتید محترم دانشگاه فسا که دلسوزانه و متعهدانه در انجام وظایف دانشگاهی در تلاش هستند تبریک عرض می نمایم. امیدوارم در پناه خداوند متعال، در ارتقای جایگاه علمی دانشگاه بیش از پیش موفق و پیروز باشید.

دکتر جمال فتح اللهی

رییس دانشگاه فسا


نظر شما :