انعقاد تفاهم‌نامه همکاری طرح دستیار فناوری بین دانشگاه فسا و پارک علم و فناوری فارس

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۷:۵۷ کد : ۱۲۰ اخبار
تعداد بازدید:۸۳۱
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری طرح دستیار فناوری  بین دانشگاه فسا و پارک علم و فناوری فارس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا به منظور "فراهم نمودن بستری مناسب برای تربیت نیروی متخصص و ایجاد اشتغال در کشور، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه فسا و پارک علم و فناوری فارس با هدف گسترش زمینه‌های همکاری مشترک، ایجاد فرصت های شغلی برای دانشجویان و دانش آموختگان در واحدهای فناور، تقویت واحدها و شرکتهای دانش بنیان با تامین نیروی انسانی، افزایش اثربخشی فارغ التحصیلان در داخل کشور و جلوگیری از خروج نخبگان و نیز استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود منعقد شد.

با توجه به چالش ها و مسائل متعدد پیرامون اشتغال که جامعه با آن مواجه است یکی از برنامه های اشتغال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طرح دستیار فناوری به منظور هدایت هدفمند آموزه های دانشجویان و دانش آموختگان به سمت استفاده کاربردی و کسب تجربه عملی جهت شکل گیری دانشگاه جامعه محور، پاسخگو و کارآفرین و ایجاد انگیزه و حس نشاط و القای تفکر آموزش پویا در دانشجویان و با هدف تربیت نیروی متخصص است.

بر اساس این تفاهم «طرح دستیار فناوری» در راستای بهبود توانمندی دانشجویان این دانشگاه در حوزه مهارت‌های مرتبط با کسب و کار و توسعه فردی اجرا می شود.

در این طرح دانشجویان یک دوره زمانی ۶ ماهه کار دانشجویی در شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان می‌گذرانند. به دانشجویان پذیرفته شده در این طرح ماهانه ۱ میلیون تومان برای مقطع کارشناسی، ۲ میلیون تومان برای مقطع ارشد و ۳ میلیون تومان برای مقطع دکتری پرداخت می شود.


نظر شما :