چاپ مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه فسا در یکی از مجلات انتشارات نیچر

نشر مقاله علمی عضو هیات علمی دانشگاه فسا در یکی از مجلات انتشارات نیچر

۰۳ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۲۸ کد : ۱۲۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۰
نشر مقاله علمی عضو هیات علمی دانشگاه فسا در یکی از مجلات انتشارات نیچر

مجلات انتشارات نیچر (Nature) از ژورنال‌های معتبر دنیای علم می باشند که همواره پیشرفت بشر در زمینه های علمی مختلف در آن منعکس می شود. در این انتشارات بهترین پژوهش‌های علمی در زمینه‌های علم و فناوری براساس اصالت، اهمیت، میان‌رشته‌ای بودن، بهنگام بودن، ظرافت و نتیجه‌گیری‌های شگفت آور منتشر می شود. معمولا در بهترین دانشگاه های دنیا نشر مقالات در این نشریات از اهداف مهم محسوب می شوند.

امروزه شاهد افتخاری بزرگ در دانشگاه فسا و جامعه علمی شهرستان فسا هستیم. "خانم دکتر مهدیه هاشمی، دانشیار گروه آموزشی فیزیک دانشگاه فسا"، موفق به چاپ مقاله خود با عنوان MoS2-based absorbers with whole visible spectrum coverage and high efficiency (جاذب های بر پایه MoS2 با بازده بالا و قابلیت پوشش کل ناحیه مرئی در مجله معتبر Scientific Reports که از جمله مجلات انتشارات Nature می باشد، شدند.

در این مقاله نویسندگان با بکارگیری نوارهای نانومتری از جنس طلا بر روی لایه نازکی (با ضخامت در حد اتم) از ماده MoS2 موفق به افزایش جذب ساختار در کل ناحیه نور مرئی به بیش از 80% شدند. با بکارگیری این ساختاردر سلول های خورشیدی فوتوولتائیک، آشکارسازهای نوری و مادولاتورها گام موثری در طراحی ابزارهای با بازده و پهنای باند بالا برداشته شده است.

لینک  دریافت مقاله:  https://doi.org/10.1038/s41598-022-10280-2

لذا بر خود واجب میدانیم از تلاشهای مجدانه ایشان در راه اعتلای جامعه علمی دانشگاه تقدیر وتشکر نموده و این موفقیت بزرگ را به ایشان و جامعه دانشگاهی دانشگاه فسا تبریک و تهنیت عرض کنیم.


نظر شما :