به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا در روز چهارشنبه ۱۳ مرداد، جلسه هیات رییسه دانشگاه با اعضای شورای شهر فسا برگزار شد.

برگزاری جلسه هیات رییسه دانشگاه با اعضای شورای شهر فسا

۳۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۱ کد : ۱۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۳۹
برگزاری جلسه هیات رییسه دانشگاه با اعضای شورای شهر فسا

در این جلسه حضرت حجه الاسلام والمسلمین یعقوبی مسئول محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تبریک اعیاد گذشته و انتخاب منتخبین به عنوان اعضای شورای شهر با اشاره به خطبه ای از نهج البلاغه، بر اهمیت جایگاه شورای شهر و مردمی بودن و نیز نقش و جایگاه مردم تاکید کردند.

حجه الاسلام والمسلمین یعقوبی در ادامه این نشست گفتند تنها فرصتی که می توانیم توان خود را افزایش بدهیم توجه به معنویت است و ان شاءالله که بتوانیم با استفاده از این معنویت بصورت تخصصی در راستای حل مشکلات شهرستان قدم برداریم.

در ادامه نشست جناب آقای دکتر فتح اللهی رییس محترم دانشگاه ضمن تبریک به منتخبین شورای شهر، به معرفی ظرفیتهای دانشگاه پرداختند و در ادامه سخنان خود با ارائه گزارشی از وضعیت اقتصاد شهرستان ، افزودند با فرض بهره‌وری یکسان نیروی کار در شهرستان فسا با میانگین استان فارس، ارزش تولیدات نهایی در شهرستان فسا حدود 5 هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود( 1/4 درصد ارزش افزوده تولیدی استان فارس)   از این رقم  حدود 2800 میلیارد تومان در شهر فسا تولید می شود که بیش از 60% آن در بخش خدمات است.

دکتر فتح اللهی در تشریح ارکان اقتصاد دانش بنیان، گفتند جهش تولید، مستلزم تغییر ساختار اقتصاد منبع محور به دانش بنیان است .ایشان در ادامه بیان کردند شهرستان فسا بیش از 230 عضو هیات علمی و 6000 دانشجودارد که این شهرستان بعد از شیراز دارای بیشترین دانشگاه در استان فارس می باشد.

رییس محترم دانشگاه در پایان سخنان خود به تشریح جایگاه دانشگاه  فسا در نظام‌های رتبه بندی پرداختند.

در ادامه نشست جناب آقای نیساری عضو منتخب شورای شهر فسا ضمن تشکر از دعوت دانشگاه ، گفتند ارتباط با مراکز علمی همچون دانشگاه می تواند جهت تخصصی شدن امور موثر باشد و ان شاءالله با تعامل با دانشگاه بتوانیم از نظرات تخصصی اعضای هیات علمی این دانشگاه در راستای رشد و توسعه و رونق شهر استفاده ببریم و در قالب تفاهم نامه، همکاری هامان را به ثبت برسانیم .

در ادامه جلسه منتخبین شورای شهر فسا وودیگر اعضای هیات رییسه دانشگاه به بیان نظرات خود پرداختند و در پایان جلسه ،دانشگاه آمادگی خود را در خصوص مشاوره در مورد مسائلی که نیاز به تصمیم گیری دارد و نیز در خصوص آموزشهای ضمن خدمت جهت پرسنل و نیز مدیران میانی و ارشد در قالب آموزشهای مجازی وحقیقی و همچنین  استفاده از تشکلهای دانشجویی در حوزه فرهنگی اعلام نمود.

کلید واژه ها: فسا دانشگاه فسا شورای شهر


نظر شما :