برگزاری نشست مشترک هیات رئیسه دانشگاه فسا با هیات رئیسه دانشگاه جهرم

۲۹ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۱۹ کد : ۱۴۱ اخبار
تعداد بازدید:۷۸۶
برگزاری نشست مشترک هیات رئیسه دانشگاه فسا با هیات رئیسه دانشگاه جهرم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا نشست مشترک هیات رئیسه دانشگاه فسا با هیات رئیسه دانشگاه جهرم در روز شنبه 28 خرداد در دانشگاه فسا برگزار شد.

در این نشست که با دعوت رییس دانشگاه فسا و با حضور اعضای هیات رییسه دو دانشگاه برگزار شد، در خصوص همکاری های فی مابین دو دانشگاه بحث و تبادل نظرشد.

دکتر فتح اللهی رییس دانشگاه فسا ضمن معرفی ظرفیتها، جایگاه، فضاهای آموزشی، کمک آموزشی، رفاهی و ورزشی دانشگاه فسا به تشریح وضعیت شاغلین در هر دو شهرستان پرداخت و تصریح کرد شهرستان فسا با جمعیت حدود 210 هزار نفر، تعداد شاغلین آن حدود 54 هزار نفر تخمین زده می‌شود و شهرستان جهرم با جمعیت حدود 230 هزار نفر، تعداد شاغلین آن حدود 60 هزار نفر تخمین زده می‌شود که درهر دو شهرستان تعداد شاغلین آن کمتر از 26 درصد از کل جمعیت شهرستان در تولید ارزش افزوده مشارکت دارند.

دکتر فتح اللهی در ادامه سخنان خود با تشریح وضعیت اقتصادی هر دو شهرستان گفت با توجه به اینکه عمده تولیدات این مناطق در بخش کشاورزی است، اقتصاد شهرستان فسا و جهرم بشدت وابسته به منابع آب زیرزمینی هستند.

رییس دانشگاه فسا در ادامه افزود با توجه به وجود ظرفیت نیروی انسانی در دانشگاهها، تنها راه برون رفت از مشکلات منطقه منجمله بحران منابع آب و بیکاری جوانان تحصیل کرده، تحقق اقتصاد دانش بنیان است و تغییردر ساختار اقتصاد منبع محور شهرستان به اقتصاد دانش بنیان یک الزام است نه انتخاب.

دکتر فتح اللهی با اشاره به سند آمایش سرزمین استان فارس به معرفی و تشریح ظرفیتهای شهرستان‌های هر ناحیه برای تحقق ماموریت منطقه پرداخت.

همکاری آموزشی و پژوهشی گروههای آموزشی در قالب کارگروههای تخصصی(نشست مشترک مدیران گروهها)،جلسات مشترک معاونان و مدیران برای تبادل تجربیات دو دانشگاه و جلسات مشترک کارشناسان از جمله پیشنهاداتی بود که توسط رییس دانشگاه فسا در این نشست مطرح شد.

دکتر عباس زاده سرپرست دانشگاه جهرم با تاکید بر اینکه تجربه بعنوان محور گفتگو در این نشست هاست افزود: قصد ما از برگزاری جلسات این است تا با تعامل و هم افزایی بتوانیم در راستای تعالی رشد جامعه دانشگاهی این دو شهرستان قدم برداریم.

در ادامه اعضای هیات رییسه دو دانشگاه، ضمن تشکیل جلسه با معاونین مربوط به حوزه کاری خود، از بخشهای مختلف دانشگاه بازدید کردند.


( ۲ )

نظر شما :