بازدید هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری استان فارس از دانشگاه فسا

۰۴ آبان ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۷ کد : ۱۹۸ اخبار
تعداد بازدید:۶۰۱
بازدید هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری استان فارس از دانشگاه فسا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا، در روز چهارشنبه 4 آبان، هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری استان فارس از دانشگاه فسا بازدید نمودند.
هیات نظارت در حاشیه این بازدید در جلسه ای که با هیات رییسه دانشگاه فسا در سالن مهندس بردبار برگزار شد، شرکت نمو دند.
دکتر فتح اللهی رییس دانشگاه فسا، در این جلسه ضمن عرض خیر مقدم به اعضای هیات نظارت؛ ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری به معرفی دانشگاه های مو جود در شهرستان فسا، صنایع و وضعیت اقتصادی  این شهرستان پرداخت.

رئیس دانشگاه فسا افزود: هدف آمایش، توزیع مناسب جمعیت و فعالیت درفضا به منظور حصول حداکثر بهره وری منابع است.
وی در ادامه بیان کرد: استان فارس به لحاظ آمایش سرزمینی
 به 6 ناحیه تقسیم شده است که شهرستان فسا مرکز ناحیه 4 با شهرستان های نیریز، استهبان و داراب است، ماموریت این ناحیه در زمینه گردشگری، درمانی، کشاورزی دانش بنیان، صنایع و تکنولوژی است، بنابرین سیاست گزاری ها و به طور کلی شاخص های ارزیابی باید نگاهی به این موضوعات داشته و با توجه به ظرفیت این 4 شهرستان به تحقق ماموریتی که برای این ناحیه در نظرگرفته شده کمک شود.
دکتر فتح اللهی در ادامه تصریح کرد: تصمیم گیری ها در راستای تمرکز بیشتر جمعیت در مراکز استان ها است و نیاز به بازنگری دارد و بعضاً این تصمیم گیری ها به سمت توزیع نامناسب جمعیت در پهنه سرزمینی می شود که مسائل و مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. شکی نیست که کیفیت آموزش عالی نباید فدای توزیع عادلانه این خدمات شود،اما این نگاهی که به دنبال تمرکز بیشتر آموزش عالی در شهرهای مراکز استان است هم نمی تواند زمینه بهبود بهره وری را فراهم کند.
رییس دانشگاه فسا افزود: دانشگاه فسا در سال 1385 تاسیس شد،طی 16 ساله عمر خود،هم اکنون دارای بیش از 1500 دانشجو  و 61 عضو هیات علمی است که 30 درصدآنها دانشیار هستند یعنی بیش از میانگین کل دانشگاه های کشور، سرانه عملکرد پژوهشی این اعضا 2/8  مقاله طی سال گذشته بود که با میانگین 4/6 استناد به ازای هر مقاله حاکی از کیفیت خوب خروجی  پژوهشی این دانشگاه فراتر از میانگین دانشگاه های کشور است. این اعداد و ارقام حاکی از کیفیت مناسب و بهره وری بالای استفاده از منابع در یک دانشگاه کوچک وچابک است.دانشگاه فسا در بین 23 دانشگاه خارج از مراکز استان رتبه 9 را دارا می باشد ورتبه توسعه شهرستان فسا دربین 338  شهرستان رتبه 171 است.
دکتر فتح اللهی در ادامه این جلسه، در خصوص دانشگاه و افتخاراتی که در چندسال اخیر کسب شده توضیحاتی را بیان کرد.

 دکتر علی محمدلو دبیر هیات نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری استان فارس ضمن
 اظهار خرسندی از حضور در دانشگاه فسا، این دانشگاه را به مثابه یک دانشگاه چابک توصیف کرد.
وی در ادامه افزود: به جای اینکه امکانات را در مرکز متمرکز کنند، مناطقی که قابلیت توسعه و رشد دارند بایستی تقویت شوند..

در این بازدید اعضای هیات نظارت طی جلسات جداگانه ای با اعضای هیات علمی، کارمندان و دانشجویان، در خصوص دغدغه ها، مسائل و مشکلات بحث و گفتگو کردند


نظر شما :