پنجم آذرماه، روز بسیج گرامی باد

۰۶ آذر ۱۴۰۱ | ۰۸:۱۰ کد : ۲۱۱ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۳
پنجم آذرماه، روز بسیج گرامی باد

نام بسیج یادآور خاطره عزیزترین نهاد و بزرگترین مردان تاریخ ما است. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود.» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد.»  

بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن، اذان رشادت و شهادت سرداده اند. بسیج میقات پا برهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند. بسیج لشکر مخلص خدا است که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان، از اولین تا آخرین امضا نمودند.»

این واژه ها و تعبیرهای بی نظیر و ملکوتی، اوصافی است که مراد و مرشد بسیجیان، امام خمینی (رض) در آخرین پیام خود به مناسبت هفته بسیج (دوم آذر 1367) صادر فرموده اند؛ امامی که دوست و دشمن صداقت او در گفتار و دوری اش از مداهنه و مبالغه را تصدیق کرده و می کنند و این همه نشان از آن دارد که هیچ نهادی والاتر و عزیز تر از بسیج در نگاه آن پیر روشن ضمیر نبوده است.

روابط عمومی دانشگاه فسا، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل عظیم الشان (ره) و شهیدان هشت‌سال دفاع مقدس، هفته‌ی گرامیداشت بسیج و سالروز تأسیس بسیج مستضعفان را خدمت تمامی بسیجیان کشور، به‌ویژه دانشگاهیان بسیجی تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای همگان تندرستی، سعادت‌مندی و سربلندی  آرزو می‌نماید


نظر شما :