برگزاری مراسم غبارروبی مرقد مطهر اولین شهید انقلاب اسلامی شهرستان فسا به مناسبت دهه فجر

۱۷ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۹:۵۴ کد : ۲۵۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۳۳
برگزاری مراسم غبارروبی مرقد مطهر اولین شهید انقلاب اسلامی شهرستان فسا به مناسبت دهه فجر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا، در روز دوشنبه 17 بهمن، به مناسبت دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی هیات رییسه وکارکنان دانشگاه فسا با حضور بر مزار پاک شهید محمد یوسف خضری، اولین شهید انقلاب اسلامی ایران در شهر فسا، ضمن غبارروبی و گلاب پاشی، با نثار فاتحه و اهدا شاخه های گل، یاد و خاطره شهدا و امام شهدا را گرامی داشته و به مقام شامخ شهدای انقلاب ادای احترام کردند.

دکتر بهاءالدینی سرپرست دانشگاه فسا، ضمن عرض تسلیت وفات حضرت زینب (ع) ، اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک تحول بسیار مهم در تاریخ ایران بود، امروز ایران اسلامی در اوج عزت قرار دارد و این امنیت و عزت ایران و انقلاب مرهون خون هزاران شهیدی است که با ایستادگی در برابر دشمن، از جان خود برای اعتلا و آزادی ایران گذشتند.

سرپرست دانشگاه فسا در ادامه  با اشاره به آیه ((مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا)) افزود: این آیه در شان این افراد است پس برخی به پای پیمان خویش ایستادند تا به راه خدا شهید شدند و برخی به انتظار (فیض شهادت) مقاومت کرده و عهد خود را تغییر ندادند.

دکتر بهاءالدینی بیان کرد: آن افرادی که در آن زمان و در آن شرایط جانشان را در راه انقلاب و امام فدا کردند،اجرشان عظیم است و باید قدردان آنها باشیم و یاد وخاطره شان را همواره گرامی بداریم.

سرپرست دانشگاه فسا ضمن تاکید بر تکریم و گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدا، ابراز کرد: به اینجا آمده ایم تا بار دیگر با آرمان های امام راحل و شهدای والامقام انقلاب اسلامی ایران میثاق ببندیم که خدمتگزاران خوبی برای مردم باشیم.


نظر شما :