نشست اساتید و دانشجویان با برخی صنعتگران استان فارس در دانشگاه فسا

۰۳ آبان ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۹ کد : ۴۰۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۱۹
نشست اساتید و دانشجویان با برخی صنعتگران استان فارس در دانشگاه فسا

نشست اساتید و دانشجویان با برخی صنعتگران استان فارس در دانشگاه فسا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا و به همت دفتر ارتباط باصنعت به منظور تقویت همکاری بین دانشگاه و صنعت، روز دوشنبه 1 آبان ماه جلسه هم اندیشی با محوریت صنعت، تکنولوژی، فرصت ها و چالش های پیش رو با حضور اساتید دانشگاه برگزار گردید. در این جلسه آقای دکتر شعبانی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه بر تقویت رابطه بین دانشگاه و صنعت تاکید نموده و حمایت خود را از برگزاری دوره های مهارت محور برای دانشجویان اعلام نمودند. همچنین آقای دکتر پورکریمی مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه ضمن اشاره به برخی موانع پیش رو، بر لزوم استمرار جلسات متعدد با صنعتگران و اساتید جهت تشکیل ساختار منسجم و منظم تا دستیابی به اهداف مد نظر تاکید کردند.

در این نشست که با استقبال اساتید صورت گرفت به لزوم تشکیل دببرخانه ارتباط با صنعت، ارائه برنامه هایی برای کارآموزی، کارورزی و کاربینی دانشجویان، برگزاری کارگاههای آموزشی متناسب با نیاز صنعت و ایجاد شرایطی جهت انجام فرصت مطالعاتی اساتید اشاره گردید.

در ادامه و در نشستی که با دانشجویان انجام گردید، سرکار خانم دکتر علیمحمدی به تاریخچه ارتباط صنعت و دانشگاه و چگونگی پیاده سازی توسعه پایدار پرداختند. آقای دکتر بیاری مشاور مدیر عامل اداره کار استان ضمن اشاره به آمار نگران کننده فارغ التحصیلان جویای کار بر لزوم مهارت آموزی قبل از اتمام دوره دانشگاهی تاکید کردند. آقای دکتر اروجی مدیر IT شرکت بانیان صنعت ضمن اشاره به اهمیت علم داده، مبانی هوش دیتا و هوش مصنوعی را شرح داده و علل نیاز به یادگیری مهارت در این حوضه را تشریح کردند. در پایان آقای دکتر شبان مدیر عامل شرکت بانیان صنعت آمادگی آن شرکت جهت جذب کارآموز، فراهم نمودن شرایط جهت بازدیدهای علمی و برگزاری دوره های مهارتی را اعلام کردند.


نظر شما :