پیام تبریک رییس دانشگاه به مناسبت روز دانشجو

۱۶ آذر ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۰ کد : ۴۶ اخبار
تعداد بازدید:۵۴۰
پیام تبریک رییس دانشگاه به مناسبت روز دانشجو

بسم الله الرحمن الرحیم

 ملت مسلمان ایران درطول حیات خود ملتی استکبارستیز بوده و زندگی شرافتمندانه را بر ذلت زیستن زیر بار ستم پیشه‌گان تاریخ ترجیح داده اند، گرچه هزینه های سنگین آن را نیز پرداخت کرده اند.

شانزدهم آذرماه یادمان پایمردی آگاهانه و مبارزه غیورانه دانشجویانی است که علیه سلطه استعمار و استثمار، جان را به راه آگاهی‌بخشی جامعه و نابودی نظام سلطه فدا کردند و حماسه ای آفریدند که تا همیشه ی تاریخ نماد آزادگی و غیرتمندی و حق‌طلبی دانشجویان مسلمان خواهد ماند. بی تردید این جانبازی جاودانه تبلور حق‌طلبی، آرمان‌خواهی، اخلاص و ایمان دانشجویان مسلمان است.

یکی از ویژگی‌های اجتناب ناپذیر جنبش دانشجویی در 16 آذر به شهادت رسیدن 3 دانشجوی آرمان خواه کشورمان است که در اعتراض به سیاستهای دیکتاتورمآبانه و مبارزه با استکبار جان خود را فدا کردند و به ما یاد دادند که تا زمانی که استکبار هست استکبار ستیزی هم ادامه دارد.

قشر دانشجو به عنوان یک قشر فعال و اثرگذار علمی باید همواره تزکیه و اخلاق مداری را سرلوحه فعالیت های خود قرارداده و از داشته های خود در جهت صحیح بهره ببرند تا بتوانند به شایسته ترین نحو در جامعه نقش ایفا کنند؛ همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «اگر کسى که علم در وجود او هست، تقوا و پرهیزگارى و امانت و صداقت در او نباشد، مى‏تواند موجود مضرى باشد؛ مى‏تواند علیه کشور و مصالح کشور، علم خودش را مورد استفاده قرار دهد. بنابراین در کنار علم، فرهنگ و تزکیه و اخلاق و معنویت هم لازم است؛ در این هیچ شبهه نکنید».

اینجانب ضمن پاسداشت خون شهدای 16 آذرماه سال 1332 و همه شهدای جهاد علم و حقیقت، این روز بزرگ را به همه دانشجویان گرامی و پویندگان طریق دانایی تبریک عرض می نمایم و برایشان آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

دکتر جمال فتح اللهی

رییس دانشگاه فسا


نظر شما :