برگزاری مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر شهرستان فسا در دانشگاه

۲۷ آذر ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۸ کد : ۵۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۷۶
برگزاری مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر شهرستان فسا در دانشگاه

به  گزارش روابط عمومی دانشگاه فسا در روز چهارشنبه 24 آذر، مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر شهرستان فسا با حضور امام جمعه محترم، ریاست محترم دانشگاه ، روسای ادارت شهرستان و پژوهشگران برتر ادارات و  دانشگاهها ، در تالار شیخ روزبهان دانشگاه برگزار گردید.

در این مراسم جناب آقای دکتر فتح اللهی ریاست محترم دانشگاه، ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین و تبریک هفته پژوهش به ارائه گزارشی از جایگاه ویژه و وضعیت دانشگاه فسا در سطح کشور و استان پرداختند.

در ادامه مراسم حضرت حجه الاسلام والمسلمین جمالی زاده امام جمعه محترم فسا ابراز کردند یکی از شرایط نهادینه شدن پژوهش، عدم انفعال پژوهشگر و دانشمند در برابر فرضیات و گزاره‌ها و حتی گزاره‌های مسلّم پنداشته شده علمی‌ست.

امام جمعه فسا در ادامه سخنان خود افزودند علم با پژوهش رابطه‌ی مستحکمی دارد و  تحقیق و پژوهش اساس علم و دانش است و توسعه علم و دانش در سایه پژوهش محقق می شود.تکریم پژوهش فرع بر تکریم و توجه به جایگاه نهاد علم است. تکریم واقعی آن است که عملاً و نه زبانی و شعاری، به دستاوردهای علمی و پژوهشی ارج گذاریم و تنها شاقول سنجش رفتارها و سیاستگذاری‌ها و اجرا و مدیریت‌مان را علم قرار دهیم.

در ادامه مراسم جناب اقای دکتر فیروزی معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه فسا تصریح کردند: در تعاریف نوین ، افراد و جامعه ی قدرتمند به کسانی اطلاق می شود که از دانش و آگاهی وسیع تری برخوردار باشند و در واقع دانش و پژوهش یک منبع استراتژیک قدرت محسوب می‌شود. دانشگاه ها در روند توسعه و پیشرفت شهرستان سهیم باشند و با بهره‌گیری از توان علمی خود و تجارب مبتنی بر دانش ، مشکلات شهرستان را بررسی و راهکارهای عملیاتی مناسب را ارائه دهند.

در ادامه مراسم، پیام جناب آقای دکتر فیروزی نماینده محترم مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی، بمناسبت هفته پژوهش قرائت شد.

در پایان مراسم از 35 پژوهشگر برتر شهرستان با اهداء لوح تقدیر ، قدردانی بعمل آمد.


نظر شما :